Uruchomienie nowych psich placów zabaw w Tomaszowie Mazowieckim

Pierwszy pomysł na założenie placów zabaw przeznaczonych dla psiaków w Tomaszowie Mazowieckim pojawił się jako jedna z propozycji, które miały być sfinansowane ze środków budżetu obywatelskiego miasta. Niestety, koncepcja ta nie zdobyła wymaganej liczby głosów podczas głosowania. Mimo tego, władze miasta zdecydowały, że warto zrealizować ten projekt i w efekcie powstały dwa takie place zabaw dla psów – wyjaśnia prezydent miasta, Marcin Witko, dodając, że ma nadzieję na to, że nowo powstałe miejsca będą cieszyć się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Wielu tomaszowian wyraża swoje zadowolenie z powstania nowych miejsc do zabawy dla ich czworonożnych pupili. Jedna z mieszkanek podkreśla, że każda istota żyjąca ma prawo do radości i zabawy, a więc także psy i koty.

Oficjalne otwarcie obu placów zabaw zaplanowane jest na najbliższą sobotę, 9 września. Wówczas na miejscu zostanie również uruchomiony mobilny punkt umożliwiający bezpłatne czipowanie i szczepienia zwierząt. Ten krok jest elementem strategii miasta Tomaszów Mazowiecki, której celem jest walka z problemem bezdomności zwierząt.