Blokowiska w Polsce – nowy program rządu na rzecz poprawy standardów życia

W Tomaszowie Mazowieckim, premier Mateusz Morawiecki podkreślił w poniedziałek świadomość Polaków na temat problemów związanych z blokowiskami. Przedstawił on również konkretne punkty planu rządowego zwanego „Przyjazne osiedle”, który jest skierowany do rewitalizacji osiedli bloków z wielkiej płyty.

Podczas swojego wystąpienia, Morawiecki wyraził aspiracje rządu do zapewnienia godziwych warunków życia w naszym kraju. Zapowiedział, że jeżeli aktualna ekipa rządząca okaże się zwycięska w wyborach 15 października, zamierza wprowadzić i zrealizować ambitny projekt skierowany do mieszkańców bloków z wielkiej płyty.

Zachęcamy do śledzenia dalszych informacji na temat nadchodzących wyborów na naszej specjalnej stronie internetowej: WYBORY 2023.

Premier Morawiecki wyraził zrozumienie dla obaw mieszkańców blokowisk dotyczących stanu budynków, które stają się ich domem od lat. Właśnie dlatego rząd pragnie wprowadzić strategię rewitalizacji i modernizacji osiedli z wielkiej płyty. Plan obejmuje nie tylko same budynki, ale także ich najbliższe otoczenie – parki, place zabaw oraz drogi dojazdowe.