Niespodziewana choroba zakończyła się tragiczną śmiercią czterolatka – prokuratura ustala szczegóły

Nadal nie rozwiązano sprawy odejścia czterolatka w Wygnanowie koło Opoczna 8 lutego 2023 roku. Oceny artykułów spożywczych pobranych z domu, w którym doszło do tragedii, przeprowadzone przez sanepid wykluczyły prawdopodobieństwo zatrucia pokarmowego. Prokuratura rozmawiała z matką młodego człowieka, ale nie otrzymała jeszcze wyników badań histopatologicznych i toksykologicznych. Te pierwsze mają być znane w marcu, natomiast drugie dopiero w połowie sierpnia.

Zespół inspektorów sanitarnych z Opoczna przeprowadził badania mikrobiologiczne próbek żywności i płynów, które spożywała rodzina z Wygnanowa. Inspektorzy nie tylko odwiedzili dom, który był świadkiem tragedii, ale także udali się do pobliskiego sklepu spożywczego, w którym rodzina się zaopatrywała. Ponadto pobrali wymazy sanitarne.

Zbigniew Solarz, przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi powiedział, że badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości i podkreślił, że od razu rozpoczęto badania epidemiologiczne, aby zbadać potencjalne czynniki, które mogły wywołać objawy choroby.