Robert Lewandowski odwiedził swojego fana w szpitalu

Robert Lewandowski pojechał na spotkanie z Patrykiem Wysmykiem z Piotrkowa do placówki medycznej w Barcelonie. Mający 15 lat chłopiec zmaga się z neuroblastomą i od września poddawany jest leczeniu w barcelońskim szpitalu.

Zawodnicy FC Barcelony złożyli 2 stycznia 2023 roku wizytę w barcelońskich szpitalach pediatrycznych, aby zobaczyć najmłodszych pacjentów. Jest to coroczne wydarzenie organizowane przez Dumę Katalonii, o którym poinformowano na oficjalnej stronie FC Barcelony. Podczas wyjazdu Lewandowski spotkał się z Patrykiem Wysmykiem, 15-latkiem z Piotrkowa, który choruje na agresywny nowotwór zwany neuroblastomą i od września korzysta z opieki w barcelońskim szpitalu.

Robert Lewandowski przekazał Patrykowi Wysmykowi z Piotrkowa zdjęcie z autografem oraz pakiet towarów drużyny FC Barcelona z akcji charytatywnej drużyny.

Patryk Wysmyk wymaga znacznych nakładów finansowych na leczenie, które w Polsce jest nieosiągalne, dlatego jego rodzice zabierają go na leczenie do Hiszpanii. W związku z tym zwracają się do społeczeństwa o pomoc w finansowaniu. Każdy może pomóc, odwiedzając stronę www.siepomaga.pl/patryk-wysmyk.