Nowa ambulans dla Tomaszowa Mazowieckiego

Nowa karetka za 600 000 zł to zakup, którym może się pochwalić Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Dzięki temu będzie można zaoferować dużo lepszą opiekę pacjentom, przybywającym w potrzebie.

Tomaszowskie Centrum Zdrowia z coraz lepszym wyposażeniem

Tomaszowskie Centrum Zdrowia już niedługo dostanie nową karetkę. Pieniądze nią pochodzić będą z budżetu wojewódzkiego. To nie pierwsza karetka, jaka w ostatnim czasie została zakupiona dla Tomaszowa.

Szpital w Tomaszowie Mazowieckim od wielu lat ma problemy finansowe. Mimo że jego personel radzi sobie bardzo sprawnie, to ciągle czegoś brakuje. Przez to nie ma miejsc dla pacjentów, którzy potrzebują leczenia ambulatoryjnego. Gdy nie ma odpowiedniej infrastruktury i odpowiedniego sprzętu, to bardzo trudno zaoferować odpowiednią pomoc mieszkańcom.

Kolejna ważna inwestycja w zakresie ochrony zdrowia

Ostatnimi czasy Tomaszów Mazowiecki zaczął bardzo poważnie traktować lokalną służbę zdrowia. Świadczą o tym inwestycje, których celem jest zapewnienie coraz lepszej opieki medycznej mieszkańcom. Przykładem może być właśnie ostatni zakup ambulansu. Jego koszt to 600 000 złotych, a więc karetka ta była dużo droższa niż większość samochodów, jakie codziennie widzimy na ulicach.