Lechia Tomaszów Mazowiecki rozgromiona przez Avię Świdnik

Drużyna na co dzień trenuje przy ul. Nowowiejskiej 9/27 w Tomaszowie Mazowieckim. Obecnym prezesem klubu jest Roman Derks, a w obowiązkach wspiera go wiceprezes Robert Papis. Innymi ważnymi osobami w klubie są statystyk Mariusz Neroj, fizjoterapeutka Marta Plata oraz pierwszy trener Mateusz Mielnik.

Lechia ma także swój własny klub kibica. Zarządza nim Kamil Borkowski. Przynależenie do klubu ma wiele plusów. Między innymi wspólne wyjazdy na mecze gościnne oraz dostęp do kibicowskich akcesoriów takich jak koszulki, szaliki czy kubki.

Historia Lechii Tomaszów Mazowiecki

Klub sportowy Lechia istnieje już od lat 20-tych ubiegłego wieku. Przez długi czas był jednak związany głównie z piłką nożną. Siatkarze pojawili się w szeregach Lechii stosunkowo niedawno. Mimo drobnych porażek od razu pokazali się od dobrej strony i dziś jest podobnie.

Siatkówka w Tomaszowie Mazowieckim

Siatkówka jest jednym z najbardziej lubianych sportów w Tomaszowie Mazowieckim. Prawie każdy tomaszowianin interesuje się tym, jakie wyniki zdobywa Lechia. Wielu mieszkańców miasta fascynuje się tym sportów w dużo szerszej perspektywie. Jeżdżą na mecze reprezentacji Polski i kibicują aż zedrą sobie głos.

Warto zapoznać się nieco bardziej z siatkówką, bo jest to nie tylko bardzo emocjonujący sport, ale też ma ciekawą historię. Powszechnie przyjmuje się, że powstał on w 1895 roku w stanie Massachusetts.