Mieszkańcy Tomaszowa chcą nowych ławek

Mieszkańcy osiedla Hubala skarżą się na to, że brakuje ławek na osiedlu, a te które są, nie są w najlepszym stanie.  Trudno jednak spodziewać się, że ich potrzeby miasto uzna za priorytet. W końcu jest wiele inwestycji do przeprowadzenia w Tomaszowie, a postawienie nowych ławek to dodatkowy koszt i wyjście poza schemat.

Zwykle takie drobne prace wykonuje się w ramach większych inwestycji. Np. remontu całej ulicy albo parku. Wtedy wymiana poszczególnych elementów lub ich odnowienie jest naturalna. Gorzej, gdy żadnej takiej inwestycji nie ma na horyzoncie.

Były nawet plany, aby wystosować pismo do władz miasta. Póki co jednak się to nie wydarzyło i nie wiadomo, jak to właściwie będzie.

W mieście potrzebne są ławki

Ławka to bardzo przydatna rzecz. Kiedy jesteśmy na zewnątrz, to bardzo często zdarzają się sytuacje, że chcemy gdzieś przysiąść. Powody mogą być naprawdę różne. W jednej sytuacji jest to ból, np. nogi lub kręgosłupa. Wtedy musimy usiąść, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Czasem jednak po prostu potrzebujemy odpoczynku.

Na ławce również siedzi się w celach towarzyskich. Kiedy chcemy ze znajomymi spędzić czas na świeżym powietrzu, to siadamy na ławce i tam delektujemy się przyjemną pogodą oraz miłą rozmową.