W Tomaszowie zagrał zespół Enej

Dni Tomaszowa 2022

Dni Tomaszowa to nic innego jak cykliczny festiwal, który ma na celu zaoferować rozrywkę mieszkańcom miasta a także osobom przyjeżdżającym z okolic. Przypomina to ideą wiejskie festyny, ale jednak skala jest nieco większa. Budżet, jakim dysponuje miasto, jest dużo większy od tego, czym może się pochwalić wójt mniejszej miejscowości. Dlatego nie ma większego problemu z zaproszeniem na scenę takich gwiazd jak właśnie Enej. Poza tym to się bardzo często zwraca. Osoby uczestniczące w koncertach plenerowych bardzo często idą później coś zjeść lub wypić. Zostawiają więc wtedy duże pieniądze u lokalnych przedsiębiorców, które następnie napędzają gospodarkę.

Imprezy plenerowe czyli to, czego potrzeba mieszkańcom

Mieszkańcy większych i mniejszych miast bardzo cenią sobie możliwość pobawienia się na świeżym powietrzu w większym gronie. Dlatego właśnie tego typu koncerty i wydarzenia przyciągają tłumy. Nie ma się czemu dziwić. Uczestnictwo w czymś zostawia nas z uczuciem, którego nie da zwykłe słuchanie muzyki w domu.. Chodzi nie tylko o samą jakość dźwięku ale też o to, że wokół nas są inni ludzie, którzy bawią się tak samo dobrze jak my. Przyjemnymi momentami są także przypadkowe spotkania ze znajomymi, którzy również zdecydowali się pojawić na tym samym wydarzeniu.

Zespół Enej

Zespół powstał w Olsztynie w 2002 roku i od samego początku jego powstania wiązał się z kulturą ukraińską. Nawet jego nazwa pochodzi od postaci z utworu Iwana Kotlarewskiego. Enej w wierszu był podróżującym po świecie kozakiem, którego przygody nawiązywały do Eneasza z wojny trojańskiej. Największą popularność zdobył jednak w roku 2010, kiedy wziął udział w popularnym programie „Must Be the Music”, który nadawała stacja Polsat. Tam Enejowi udało się dostać do półfinałowej grupy, które wzięła udział w koncercie na festiwalu Przystanek Woodstock. Był to bardzo ważny moment dla zespołu, bo w tym samym roku zdobyli swoją pierwszą złotą płytę. Było to wyróżnienie za album „Folkorabel”. Sfinansowaniem płyty zajęła się Fundacja Inicjatyw Społecznych.

Zespół Enej zagrał też na sylwestrze w Bielsku-Białej.