żłobek

Samorządowy Żłobek nr 1 rozpoczyna rekrutację

Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dzieci do Samorządowego Żłobka nr 1 muszą się trochę pośpieszyć. Rekrutacja potrwa jeszcze tylko 1 dzień, a zamknie się o godzinie 16. Termin dotyczy wpłynięcia zgłoszenia, a nie dostarczenia go fizycznie do placówki żłobka.

Ruszyła rekrutacja do żłobka

Można już zapisywać dzieci do Samorządowego Żłobka nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Rekrutacja rozpoczęła się 9 maja i potrwa do jutro, więc to ostatnia okazja. Składać wnioski można między godziną 8.00 a 16.00, a wysłać je należy drogą elektroniczną. Następnie trzeba dostarczyć dokumenty fizycznie w siedzibie żłobka.

Jedynka bardzo ceniona wśród rodziców

Samorządowy Żłobek nr 1 to nie jedyna tego rodzaju placówka w Tomaszowie Mazowieckim. A jednak to właśnie tu napływa co roku bardzo duża liczba wniosków. Rodzice z Tomaszowa cenią sobie to miejsce z kilku różnych powodów. Między innymi plusem jest to, że pracuje tam wysoko wykfalifikowana kadra. Pracownicy żłobka dbają o zapewnienie wszystkich standardów i spełniają swoje obowiązki wręcz perfekcyjnie. Nie można też zapominać o dogodnej lokalizacji. Dzięki niej nie tylko rodziny z okolicy chcą korzystać z usług „jedynki”, ale także są gotowi przyjeżdżać z innej rejonów miasta. To sprawia, że żłobek jest prawdziwym unikatem w swojej klasie. Dla rodziców jednak jest taki minus, że liczba miejsc jest zawsze ograniczona i może zabraknąć miejsca. Trzeba więc się śpieszyć.

Kto potrzebuje żłobka?

Posłanie dziecka do żłobka jest oczywiście nieobowiązkowe, ale są rodzice, którzy tego potrzebują. Zwłaszcza pracujący rodzice, którzy nie są w stanie być przy swoich dzieciach 24 godziny na dobę. Dlatego właśnie tak wiele rodziców korzysta z usług żłobków, gdzie dzieci mogą otrzymać odpowiednią opiekę. Oczywiście alternatywą jest korzystanie z usług niani, czyli prywatnej opiekunki i wielu rodziców taką decyzję podejmuje. Jest jednak kilka minusów takiego rozwiązania. Nie zawsze możemy mieć pewność, że prywatna opiekunka spełni nasze oczekiwania. Co prawda o żłobku też można to powiedzieć, ale zaletą jest jego struktura. Odpowiednio dobrany zespół pracowników oraz ścisłe, rzadko zmieniające się zasady.

Nie możesz się zdecydować, czy posłać dziecko do żłobka? Przeczytaj o trzech powodach, aby to zrobić!