znicze

Śmierć Krzysztofa Włoska zasmuciła fanów siatkówki

Fanów siatkówki zasmuciła informacja o śmierci trenera Krzysztofa Włoska. Oprócz trenowania siatkarzy zajmował się także lekcjami wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym. Musiał więc to być także cios dla jego uczniów, którzy na co dzień wykonywali ćwiczenia pod jego okiem. O śmierci Włoska poinformował klub KS Lechia Tomaszów, gdzie dbał o kondycję siatkarzy i ich przygotowanie do rozgrywek. Pogrzeb odbył się 21 kwietnia na cmentarzu przy ul. Smutnej.

Kolejny zmarły sportowiec

Praktycznie w tym samym czasie miasto obiegła wiadomość o śmierci innego znanego trenera. Chodzi Marka Łakomskiego, który odszedł od nas w wieku 61 lat. Prezes Klubu Sportowego Arena Tomaszów Mazowiecki zmarł 14 kwietnia 2022 roku, a mieszkańcy miasta pamiętają jego zasługi dla łyżwiarstwa. Był on również przez wiele lat prezesem Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim a także przewodniczącym komisji rewizyjnej PZŁ.

Kolejną dołującą wiadomością była śmierć Dariusza Szymczaka. Mieszkańcy Tomaszowa pamiętają go rzetelnego sędziego, pracującego dla Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Jego pogrzeb odbędzue się w środę 20 kwietnia.

Fani siatkówki w Jastrzębiu-Zdroju przywiązani do swojej drużyny

Każdy mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju i okolic zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna w tym mieście jest siatkówka. Zawodników wynosi się czasem nawet to rangi bohaterów za ich osiągnięcia. Wiadomo, że dla sponsorów i inwestorów sport jest przede wszystkim biznesem, ale zupełnie inaczej widzą to kibice. Dla nich rozgrywki ulubionej drużyny rosną wręcz do rangi świętości. Kto znajdzie się w kadrze w tym sezonie, kto będzie w najlepszej kondycji, czy ile zwycięstw będziemy mieć na koncie to pytania, które co roku zadają sobie kibice. Następnie nie mogą sobie odpuścić uczestnictwa w tych ważnych zawodach, dlatego bardzo chętnie wybierają się na mecze, aby być świadkami zwycięstw swoich ulubieńców. Oczywiście oprócz zwycięstw pojawiają się też porażki. Ale taki już jest sport. Raz się wygrywa, raz się przegrywa. Nikt nie ma o to pretensji.

Wejdź na sportowa.com.pl, aby dowiedzieć się więcej o świecie sportu!