półkolonie

Dzieci z Tomaszowa dobrze bawiły się na półkoloniach

Dzieci z Tomaszowa mogły po raz kolejny wziąć udział w półkoloniach, które zorganizowała Fundacja „N.S.J. – Rodzina we współpracy z Parafią NSJ w Tomaszowie Mazowieckim. Tym razem wzięło w niej udział trzydzieścioro młodych uczestników.

Jakie atrakcje czekały na uczestników?

Dzieciom zaoferowano cały szereg atrakcji, wliczając w to wypad do kina, a także możliwość wspólnego upieczenia słodkości. Doszły do tego zajęcia muzyczne takie jak karaoke ale to nie wszystko. Uczestnicy zimowych półkolonii grali też w kręgle, mogli popływać w basenie oraz poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą kosmosu i znajdujących się w nim planet. Było to możliwe dzięki wspólnej wycieczce do Planetarium EC1 w Łodzi.

Podobne półkolonie zorganizowano niedawno w Ozorkowie.

Organizowanie takich wydarzeń dla dzieci jest bardzo ważne w szerszym kontekście rozwoju młodej osoby. Każdy rozwijający się człowiek powinien w ciągu swojego życia mieć jak najwięcej doświadczeń, aby móc na spokojnie rozstrzygnąć w czym jest dobry, a co jeszcze musi poprawić. To właśnie dzięki takim akcjom dzieci zauważają w sobie zdolności plastyczne albo muzyczne. Niestety kwestie te bardzo często zaniedbuje szkoła, która wcale nie skupia się na szansach uczniów, przez co popadają oni w kompleksy i zniechęcenie.

Półkolonie się skończyły, ale już są kolejne plany

Opiekunem półkolonii był ks. wikariusz Łukasz Biś, współpracujący z wychowawcami. Ze względu na to, że częścią organizacji zajęła się parafia, dzieci uczestniczyły także w codziennej modlitwie. Ci, którym się spodobało, będą jeszcze mieli okazje na powtórzenie tego doświadczenia. Już w lecie fundacja będzie organizować kolonie w Krasnobrodzie. Tym razem oferta będzie dużo szersze, bo w końcu będą to kolonie wakacyjne. Dzieciaki mają wtedy dużo więcej czasu niż podczas ferii, kiedy wciąż mają zadaną naukę.