minister edukacji

Minister edukacji odwiedził tomaszowskie szkoły

Minister edukacji przybył z wizytą do trzech szkół w Tomaszowie Mazowieckim

Minister edukacji wybrał się do kilku szkół w Tomaszowie Mazowieckim. Szkołami, w których zjawił się Przemysław Czarnek, były Szkoła Katolicka im. Niepokalanego Serca NMP Królowej Polski, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz Szkoła Katolicka św. O. Pio. Na miejscu spotkał się nie tylko z dyrekcją szkół ale także uczniami i nauczycielami. Kolejną osobą, biorącą udział w tych spotkaniach był Tobiasz Bocheński, Wojewoda Łódzki.

Po co minister edukacji odwiedza szkoły?

Wizytacji ministra nie należą do najczęstszych wydarzeń w życiu szkoły, ale co jakiś czas się odbywają. Oczywiście nie każda szkoła doczeka się takich odwiedzin, ale jest to już pewnego rodzaju tradycja, że szef resortu edukacji odwiedza placówki oświatowe.

Przede wszystkim ważne jest, aby Ministerstwo Edukacji wiedziało, jakie są potrzeby szkół w danych regionach. Chodzi tu między innymi o zapotrzebowanie placówek oświatowych na sprzęt a także warunki pracy nauczycieli. Nie można też zapomnieć o najważniejszym, czyli o uczniach. To przecież o nich chodzi w całym systemie edukacji i z nimi również trzeba się liczyć, ustalając program nauczania oraz podejmując decyzje na temat dofinansowań.

Co się działo w tomaszowskich szkołach podczas wizyty Czarnka?

Można powiedzieć, że wizyta ministra w Tomaszowie Mazowieckich należała do tych ekspresowych. W ciągu dwóch godzin Przemysławowi Czarnkowi udało się wystąpić w dwóch zespołach szkół. Pierwsze spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Przemysła Czarnek wygłosił tam swoją mowę o godzinie 15.10. Niecałą godzinę później, o 16.05, miała miejsce konferencja prasowa, w której oprócz ministra wziął udział Wojewoda Łódzki. Dzień zakończył się spotkaniem ze społecznością szkolną ze Szkół Katolickich im. Niepokalanego Serca NMP Królowej Polski i św. O. Pio. Rozpoczęło się ono o 16.30.