Sprawne i efektywne żniwa – cel każdego rolnika

Sprawna i efektywna uprawa pola wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego sprzętu rolniczego. Szczególnie pora letnia, kiedy to rozpoczyna się najbardziej intensywny czas dla rolników, wymaga odpowiednich przygotowań i zabezpieczonego zaplecza technicznego. Rozpoczynające się wówczas żniwa, znacząco różnią się systemem pracy od dawnych klasycznych metod uprawy ziemi. Jednym z poważniejszych dylematów pracowników roli okazuje się więc wybór niezawodnego traktora, który podoła wielogodzinnej służbie w wymagających warunkach pogodowych.

Niezawodność do kwadratu

Traktor Ursus od lat jest jedną z najczęściej widywanych maszyn rolniczych na wiejskich drogach i polach. Współcześnie zaufanie budzi on przede wszystkim swoim solidnym i profesjonalnym wyglądem. Starannie dobrane kolory, precyzyjne łączenia oraz ciekawe kształty przyciągają wzrok niejednego żniwiarza. Wpisana w człowieka potrzeba komfortu zostaje więc w pełni zaspokojona w aspekcie wizualnym. Nowoczesne traktory Ursus są stworzone do nieustannej pracy nawet w najgorszych warunkach. Konstrukcja składająca się z solidnie wykonanych elementów pozwala na łatwe utrzymanie ich w czystości, a farba odporna jest na wszelkie odpryski i zadrapania.

Komfort i wygoda

Współcześnie żniwa nie powinny się tak bardzo kojarzyć z potem, niewygodą i fizycznym przemęczeniem. Technologia traktora Ursus zapewnia amortyzację podczas jazdy po wszelkich nierównościach, a przez to zapewnia zdrowie fizjologiczne rolnika. Większość modeli wyposażona jest również w klimatyzację chroniącą organizm przed przegrzaniem i nadmierną utratą elektrolitów na prażącym słońcu. Traktor dysponuje także wygodnym miejscem siedzącym stworzonym z wytrzymałego materiału.

Niepozorna siła

Widywane na ulicach ciężkie maszyny od razu zwracają uwagę swoją ociężałością, powolnością i ograniczeniami balastowymi. Okres żniw wymaga szybkiego działania, przede wszystkim ze względów zmiennych warunków pogodowych, ale i innych obowiązków życiowych żniwiarzy. Projektanci Ursusa zatroszczyli się więc o sprawność koni mechanicznych pojazdu. Przewodniczenie konwojowi przyczep, nawet pod stromą górę, nie będzie w tym wypadku stanowiło organizacyjnego problemu. Niezawodność, odporność i siła wyciągu tej maszyny skrócić może czas żniw do niezbędnego minimum. Częste przewożenie przyczep wypełnionych zbożem ma szansę przerodzić się w przyjemną przejażdżkę terenową.

Przemyślana inwestycja

Zakup traktora marki Ursus jest inwestycją na wiele długich lat pracy. Marka nie zadowala się półśrodkami i ma świadomość, iż praca rolnika nie kończy się na okresie żniw. Ciągnik jest więc przystosowany do całorocznej aktywności we wszystkich warunkach pogodowych. Jednorazowy porządny wydatek, rekompensuje zakup wielu pojedynczych maszynek, które dodatkowo wymagają bieżących napraw i remontów z powodu odmowy posłuszeństwa.

Czysty zysk

Traktor Ursus przynosi zysk nie tylko materialny podczas zbioru plonów i żniw. To również zysk fizycznego i psychicznego komfortu właściciela, poczucia bezpieczeństwa i spokoju. Ponadto jest to zysk reputacji, wysokiej renomy i uznania w środowisku lokalnym. Zainteresowanie, które sobą wzbudza, może nawet doprowadzić do zarobku przez świadczenie usług innym rolnikom.