Aktualności Czas wolny Dzieci Kultura

Miejskie Centrum Kultury organizuje półkolonie

miejskie centrum kultury

Miejskie Centrum Kultury organizuje półkolonie

Miejskie Centrum Kultury rozpoczęło właśnie serię półkolonii, na które zaproszone są dzieci między 7 a 12 rokiem życia. Specjalnie zajęcia będą miały miejsce w budynku należącym do ośrodka przy ul. Nieborowskiego 50 od 28.06 do 12.08 br. Podano jak na razie trzy tematy tych zajęć: „Dzieciaki Luzaki”, „NATURALnie MCK” oraz „Ale wiocha!” Organizatorzy zapewniają wyżywienie, opiekę edukatorów z doświadczeniem, wycieczki poza miasta oraz ciekawe warsztaty. Do tego dochodzi rywalizacja sportowa, ekozagadki i gry planszowe, a to oczywiście nie wszystko. Dzieci spotkają się także ze specjalnymi gośćmi, pójdą do kina i będą mogły zaznać trochę ruchu w kręgielni czy parku linowym.

Aby wziąć zapisać dziecko na półkolonię należy wypełnić formularz na oficjalnej stronie internetowej www.cmk-tm.pl. Informacji mogą udzielić pracownicy ośrodka podczas kontaktu telefonicznego: 44 712-23-69 albo mailowego: [email protected]. Warto pamiętać, że jeśli ktoś chce skorzystać z ulgi wynikającej z Karty Tomaszowianina, musi dokonać opłaty osobiście w MCK i tam okazać swoją kartę.

Półkolonie. Świetna okazja dla dzieciaków

Półkolonie to taki kompromis dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą się wybrać na dłuższe obozy poza miastem. Może się to wiązać z problemami zdrowotnymi dzieci albo problemami finansowymi w rodzinie. Dużo łatwiej jest więc zaproponować dziecku wzięcie udziału w jednodniowym wydarzeniu, na którym będzie miał okazję doświadczyć czegoś nowego. Dzięki wycieczkom dziecko może poszerzyć swoje horyzonty i spędzić trochę czasu w nowym otoczeniu, a edukacyjne warsztaty pozwolą mu nabyć nowych, ciekawych umiejętności. Nie wahajmy się więc dłużej i pozwólmy naszym dzieciom świetnie się bawić na półkolonii!

Related posts

Ujazd walczy o odzyskanie praw miejskich

Oskar

Pośpiewajmy wszyscy razem

Ewa Tomczuk

Dwuletni chłopiec wpadł do wykopu i się utopił

Oskar