półkolonie

Miejskie Centrum Kultury organizuje półkolonie

Miejskie Centrum Kultury organizuje półkolonie

Miejskie Centrum Kultury rozpoczęło właśnie serię półkolonii, na które zaproszone są dzieci między 7 a 12 rokiem życia. Specjalnie zajęcia będą miały miejsce w budynku należącym do ośrodka przy ul. Nieborowskiego 50 od 28.06 do 12.08 br. Podano jak na razie trzy tematy tych zajęć: „Dzieciaki Luzaki”, „NATURALnie MCK” oraz „Ale wiocha!” Organizatorzy zapewniają wyżywienie, opiekę edukatorów z doświadczeniem, wycieczki poza miasta oraz ciekawe warsztaty. Do tego dochodzi rywalizacja sportowa, ekozagadki i gry planszowe, a to oczywiście nie wszystko. Dzieci spotkają się także ze specjalnymi gośćmi, pójdą do kina i będą mogły zaznać trochę ruchu w kręgielni czy parku linowym.

Aby wziąć zapisać dziecko na półkolonię należy wypełnić formularz na oficjalnej stronie internetowej www.cmk-tm.pl. Informacji mogą udzielić pracownicy ośrodka podczas kontaktu telefonicznego: 44 712-23-69 albo mailowego: [email protected]. Warto pamiętać, że jeśli ktoś chce skorzystać z ulgi wynikającej z Karty Tomaszowianina, musi dokonać opłaty osobiście w MCK i tam okazać swoją kartę.

Półkolonie. Świetna okazja dla dzieciaków

Półkolonie to taki kompromis dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą się wybrać na dłuższe obozy poza miastem. Może się to wiązać z problemami zdrowotnymi dzieci albo problemami finansowymi w rodzinie. Dużo łatwiej jest więc zaproponować dziecku wzięcie udziału w jednodniowym wydarzeniu, na którym będzie miał okazję doświadczyć czegoś nowego. Dzięki wycieczkom dziecko może poszerzyć swoje horyzonty i spędzić trochę czasu w nowym otoczeniu, a edukacyjne warsztaty pozwolą mu nabyć nowych, ciekawych umiejętności. Nie wahajmy się więc dłużej i pozwólmy naszym dzieciom świetnie się bawić na półkolonii!