Bieganie dla siebie oraz innych

W Tomaszowie w niedzielę 13 września odbył się pierwszy bieg im. Bogusława Drozdowskiego. Najmłodsi uczestnicy biegli po bieżni Areny Ludowej, oni również uhonorowali prekursora łyżwiarstwa szybkiego. Z kolei bieg główny w którym wzięli udział pozostali odbył się trasą Tomaszów Mazowiecki – Spała.

Do biegu podeszło aż 70 biegaczy. Wśród obecnych nie mogło zabraknąć himalaisty Marka Hendzelewskiego i Antoniego Smolarka, który czyni wiele dobrego dla miasta.

Bieg, a raczej jego szlachetny pomysł przypadł do gustu wielu osobom, dlatego cieszył się on całkiem sporą popularnością. W aktywności wzięło udział aż 68 dzieci, które znalazły się w przedziale od 7 do 16 lat. Nikt nie musiał płacić, żeby wziąć udział w biegu, a po jego ukończeniu uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale wzbogacone o numery startowe. Medale wręczał Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Izabela Sliwińska oraz Wanda Panfil.

Kiedy bieg dobiegł końca uczestnicy mieli możliwość skorzystania z zabiegów fizjoterapeutycznych, które pozwoliły ciału na relaks po niecodziennym wysiłku fizycznym. Oby więcej takiej działalności w mieście.