Poezja w Parku: Seniorzy z Tomaszowa Mazowieckiego w akcji

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim, w ramach Tygodnia Bibliotek, przygotowała specjalne atrakcje dla mieszkańców. Jednym z najciekawszych wydarzeń było spotkanie z Seniorami z Dziennego Domu Pomocy II, zlokalizowanego przy ulicy Piłsudskiego 34. Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w nietypowej zabawie literackiej, która odbyła się w malowniczym Parku Miejskim.

Literacka przygoda w parku

Podczas wydarzenia uczestnicy angażowali się w aktywność nazwaną „Poetyckie parkowanie”. Zadanie polegało na odnalezieniu ukrytych w parku kopert, które zawierały fragmenty poezji. Następnie każdy z uczestników odczytywał swoje znalezisko na głos, co stworzyło niepowtarzalną atmosferę pełną refleksji i wspomnień. Spotkanie połączyło pokolenia i pozwoliło na chwilę zadumy nad pięknem słowa pisanego.

Integracja społeczności lokalnej

Wydarzenie było nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale również do integracji lokalnej społeczności. Uczestnicy mogli lepiej poznać się nawzajem i wymienić doświadczeniami, co jest nieocenione w budowaniu więzi międzyludzkich. Inicjatywa biblioteki pokazała, jak ważna jest rola kultury w życiu codziennym oraz jak potrafi ona łączyć ludzi niezależnie od wieku.

Podziękowania dla uczestników

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym dniu. Szczególne podziękowania kierowane są do Seniorów za ich entuzjazm i aktywność. Ich obecność uczyniła wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym i znaczącym, dodając mu ciepła i serdeczności. To dzięki nim „Poetyckie parkowanie” stało się tak udanym przedsięwzięciem.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim planuje kontynuować organizowanie takich wydarzeń, licząc na jeszcze większą frekwencję w przyszłości. Celem jest nie tylko promocja literatury, ale także aktywizacja lokalnej społeczności, co jest kluczowe dla budowania silnych i zintegrowanych relacji międzyludzkich. Wydarzenia takie jak to pokazują, jak literatura może zbliżać ludzi i inspirować do działania.

Źródło: facebook.com/mbptomaszow