Drosed Holding ogłasza zawarcie umowy zakupu fabryki Konspol od koncernu Cargill

Korporacja Drosed Holding ogłosiła, że doszło do porozumienia z gigantem branży spożywczej, firmą Cargill, w sprawie warunkowej umowy kupna zakładu produkcyjnego Konspol, usytuowanego w Nowym Sączu. Umowa obejmuje segment przygotowywania gotowych posiłków, takich jak hamburgery, skrzydełka czy kotlety, które są wytwarzane właśnie w tej fabryce. Obie strony transakcji oczekują jej finalizacji w 2024 roku.

Firma Drosed jest częścią francuskiego koncernu LDC (Louis Dreyfus Group). Od dwudziestu lat – od momentu akwizycji Drosedu w Siedlcach – koncern utrzymuje swoją pozycję na polskim rynku. W ubiegłym roku Drosed przejął Indykopol.

Drosed jest znany na rynku ze swojej specjalizacji w produkcji mięsa drobiowego, a jego marki takie jak Drosed, Podlaski czy Drop są powszechnie rozpoznawane. Zespół firmy liczy ponad 3000 pracowników, a roczna produkcja wynosi 150 tys. ton gotowych produktów.

Adam Sojka, prezes zarządu Drosed Holding, podkreślił w oficjalnym komunikacie, że ta akwizycja pozwoli na wejście firmy w segment gotowych posiłków, z silną marką Konspol. To zdecydowanie wpisuje się w strategiczne kierunki rozwoju firmy. Drosed nie tylko zdobywa nowe możliwości produkcyjne, ale również wzbogaca się o doświadczony i profesjonalny zespół. Pomimo obecności na kilku rynkach, Drosed skupia swoje siły przede wszystkim na polskim rynku. Sojka zaznaczył, że przemysł drobiarski przechodzi proces konsolidacji i inwestycje są niezbędne. Drosed jest na to przygotowany i zdeterminowany, aby dalej dynamicznie się rozwijać i sprostać wyzwaniom stawianym przez rynek.