Uroczystość Złotych i Diamentowych Godów w Tomaszowie Mazowieckim dla szesnastu par małżeńskich

W Tomaszowie Mazowieckim, dokładniej w Sali obrad miejscowego Urzędu Miasta, 22 marca odbyło się uroczyste świętowanie Złotych i Diamentowych Godów. Wszystkich uczestników – a było ich szesnaście par – połączyła ta sama okoliczność – jubileusz długotrwałego związku małżeńskiego. Niektórzy z nich, jak Danuta i Kazimierz Kubiak, mogli cieszyć się nawet 63. rocznicą ślubu. 61 lat temu złożyli przysięgę Maria i Jan Witek.

Natomiast półwiecze swojego małżeńskiego życia świętowali: Barbara i Wiesław Baranowscy, Joanna i Bogusław Chuderscy, Stefania i Grzegorz Czwartek, Ewa i Mirosław Fałek, Irena i Jerzy Jędrzejczyk, Jadwiga i Tadeusz Klimek, Emilia i Jerzy Kowalczyk, Małgorzata i Leszek Kowalczyk, Anna i Marian Krzysztofik, Cecylia i Marian Mencfel, Grażyna i Grzegorz Molga, Maria i Jan Niżnikowscy, Józefa i Wacław Przybysz oraz Jadwiga i Zdzisław Ślusarek.

Podczas uroczystości wszyscy jubilaci zostali uhonorowani medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Otrzymali również kwiaty i listy gratulacyjne, które przekazał im prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Aby upamiętnić tę szczególną chwilę, prezydent miasta wręczył im także małe upominki.