Amazon Inpost – co musisz wiedzieć?

Amazon to firma, która zajmuje czołowe miejsce na światowym rynku w dziedzinie marketplace’ów. To platforma dająca wiele możliwości, która od niedawna funkcjonuje również w Polsce. Coraz więcej sprzedawców internetowych zakłada konto na tej stronie internetowej i dodaje swoją ofertę, by dotrzeć do nowych odbiorców swoich produktów, ale także wykorzystać jej potencjał.

Jeśli czytasz ten artykuł – z pewnością zainteresował Cię Amazon Inpost, czyli możliwość wysyłki zrealizowanych zamówień za jego pomocą. Dowiedz się więcej w poniższym artykule!

Amazon Inpost – zintegruj swoje konto

Jak już wspomnieliśmy, Amazon Inpost to nic innego jak sposób wysyłki zrealizowanych zamówień. By móc w pełni wykorzystać jego potencjał należy zintegrować konto na platformie Amazon wraz z kontem Inpost.

Dobrze, jeśli połączone ze sobą konta dodatkowo zepniesz w systemie ErpBox, który daje ogrom korzyści.

A oto kilka funkcjonalności integracji Amazon Inpost z systemem ErpBox:

  • automatyczne tworzenie dokumentów zbiorczych,
  • protokoły odbioru,
  • śledzenie wysłanych paczek,
  • nadawanie oraz wysyłanie produktów,
  • zautomatyzowane zamawianie kuriera,
  • i wiele innych.

Warto połączyć ze sobą te elementy, ponieważ pozwoli to na zdecydowanie usprawnienie całego procesu związanego z zakupem produktu przez klienta. Pamiętaj również o tym, że Amazon Inpost można zintegrować nie tylko z jednym kontem na tej platformie. Można także zintegrować go z wieloma kontami, które przypisane zostały do danego panelu ErpBox i to zupełnie za darmo – bez żadnych dodatkowych opłat!

Czy warto rozpocząć sprzedaż na marketplace Amazon?

Jeśli jesteś osobą początkującą, z pewnością zastanawiasz się czy w ogóle warto rozpocząć sprzedaż na tym marketplace. Odpowiadamy – oczywiście, że warto! Nie ulega przecież wątpliwości, jak ogromną część rynku związanego ze sprzedażą e-commerce posiada Amazon. To również doskonała okazja, by zdobyć zupełnie nowych klientów i poszerzyć kanały swojej sprzedaży.

ErpBox to doskonały system integrujący platformę Inpost oraz Amazon. Pozwala to na sprawniejsze zarządzanie całym systemem sprzedaży, ale również na automatyzację pewnych działań. To także rozwój Twojej firmy! Jeśli wiec jesteś wstępnie zainteresowany jego możliwościami, ale nie do końca masz pojęcie jak zacząć – najlepiej zapoznać się z możliwościami, które są opisane na stronie. To może być doskonały bodziec do prawdziwego sukcesu w eCommerce, szansa obok której nie można przejść obojętnie.