Aktualności Infrastruktura Miasto

Przebudowa mostu na ul. Spalskiej. Kiedy ruszy?

przebudowa mostu

Przebudowa mostu na ul. Spalskiej. Kiedy ruszy?

Wkrótce ma ruszyć przebudowa mostu na ul. Spalskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Mieszkańcy mogą wreszcie odetchnąć z ulgą, gdyż stan tego mostu był od wielu lat dosyć kiepski. Pojawiało się wiele zgłoszeń i skarg, aż w końcu udało się ruszyć z inicjatywą. Oczywiście jeszcze prace się nie zaczęły, wszystko wymaga trochę czasu. Mimo to możemy zauważyć, że coś w tym temacie idzie dobrze. Co dokładnie jest w planach?

Zły stan mosty powodował między innymi utrudnenia w ruchu tranzytowym w całym mieście. Wiązało się z to ograniczeniami tonażu, które, jak się można domyślać, nie sprzyjają sprawnemu transportowi. Jest to jeden z powodów, dla których wkrótce most doczeka się całkowitej rozbiórki a potem ponownego złożenia. W planach jest zbudowanie nowych chodników i położenie na jezdni nowej nakładi. Z obu stron jej długość ma wynieść20 metrów.

Ruszył przetarg. Kto zaproponuje najkorzystniejszą ofertę?

Przetarg już ogłoszono i jak na razie pojawiło się 5 ofert. Jedną z firm, która taką ofertę złożyła jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe KAWECKI” s. c. Ćmińsk. Proponownaa kwota to 156 589,69 zł i jest to jak do tej pory najkorzystniejsza oferta.

– Całkowite zamknięcie drogi planujemy na początek lipca. Wcześniej powstanie tymczasowa kładka, którą będą się mogli poruszać piesi i rowerzyści – wyjaśnia jeden z przedstawicieli firmy

W ramach subwerncji ogólnej, powiat dostał już dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. W tym roku wyniosło ono 1 333 097 zł.

Ważne inwestycje

Wśród wielu ważnych inwestycji, remonty dróg są jednymi z najistotniejszymi. Od nich może zależeć bezpieczeństwo na drodze za równo pieszych, jak i kierowców. Może się to wiązać chociażby z kiepskim oświetleniem, przez które pieszy ma problemy z odnalezieniem się w ciemności. Do tego dochodzą złe oznakowania dróg, które wprawiają w konsternację nawet najwytworniejszych kierowców. Oczywiście nie każdy wypadek drogowy można zwalić na zaniedbanie dróg ze strony miasta. Dochodzi do tego wiele innych czynników takich stan trzeźwości kierowcy, niewyspanie itp.

Related posts

Szykują się zmiany w segregacji śmieci

Justyna Ciesielska

Ratusz Miejski

Wiktoria

Lokalny rozwój miasta

Ewa Tomczuk