przebudowa mostu

Przebudowa mostu na ul. Spalskiej. Kiedy ruszy?

Przebudowa mostu na ul. Spalskiej. Kiedy ruszy?

Wkrótce ma ruszyć przebudowa mostu na ul. Spalskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Mieszkańcy mogą wreszcie odetchnąć z ulgą, gdyż stan tego mostu był od wielu lat dosyć kiepski. Pojawiało się wiele zgłoszeń i skarg, aż w końcu udało się ruszyć z inicjatywą. Oczywiście jeszcze prace się nie zaczęły, wszystko wymaga trochę czasu. Mimo to możemy zauważyć, że coś w tym temacie idzie dobrze. Co dokładnie jest w planach?

Zły stan mosty powodował między innymi utrudnenia w ruchu tranzytowym w całym mieście. Wiązało się z to ograniczeniami tonażu, które, jak się można domyślać, nie sprzyjają sprawnemu transportowi. Jest to jeden z powodów, dla których wkrótce most doczeka się całkowitej rozbiórki a potem ponownego złożenia. W planach jest zbudowanie nowych chodników i położenie na jezdni nowej nakładi. Z obu stron jej długość ma wynieść20 metrów.

Ruszył przetarg. Kto zaproponuje najkorzystniejszą ofertę?

Przetarg już ogłoszono i jak na razie pojawiło się 5 ofert. Jedną z firm, która taką ofertę złożyła jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe KAWECKI” s. c. Ćmińsk. Proponownaa kwota to 156 589,69 zł i jest to jak do tej pory najkorzystniejsza oferta.

– Całkowite zamknięcie drogi planujemy na początek lipca. Wcześniej powstanie tymczasowa kładka, którą będą się mogli poruszać piesi i rowerzyści – wyjaśnia jeden z przedstawicieli firmy

W ramach subwerncji ogólnej, powiat dostał już dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. W tym roku wyniosło ono 1 333 097 zł.

Ważne inwestycje

Wśród wielu ważnych inwestycji, remonty dróg są jednymi z najistotniejszymi. Od nich może zależeć bezpieczeństwo na drodze za równo pieszych, jak i kierowców. Może się to wiązać chociażby z kiepskim oświetleniem, przez które pieszy ma problemy z odnalezieniem się w ciemności. Do tego dochodzą złe oznakowania dróg, które wprawiają w konsternację nawet najwytworniejszych kierowców. Oczywiście nie każdy wypadek drogowy można zwalić na zaniedbanie dróg ze strony miasta. Dochodzi do tego wiele innych czynników takich stan trzeźwości kierowcy, niewyspanie itp.